تلفن
تلفن

88282482 021       88282483  021
ساعات کار
ساعات کار

شنبه تا چهارشنبه 8 -17

اسانس باریجه


ترکیبات شیمیایی حاصل از آنالیز اسانس باریجه عبارتند از:Undecatriene, Myrcene , β-pinene ,Delta-3-carene α-pinene
اندام مورد استفاده:صمغ و بذر
برای اطلاعات بیشتراسانس باریجه کلیک کنید.

گیاه باریجه

باریجه ، صمغ رزینی است که در ایران در مناطق مختلف به نامهای باریجه، بالیجه، بالنبو و در کتب طب سنتی به نام بارزد و بیزد، یرنجا و در عربی قند و در ترکی قاسی یا قاسنی و در بازار هند این گیاه به «جواشیر» معروف است

اسانس باریجه

باریجه گیاهی است چند ساله و دارای ساقه های ضخیم به ارتفاع تا ۸متر، برگها به رنگ سبز مایل به خاکستری و پوشیده از تارهای ریز و کوتاه، گلها زرد رنگ و مجتمع به صورت خوشه های مرکب متورم است، میوه بیضوی دراز و دارای کناره ای باریک از نصف قسمت محتوی دانه است.بخش مورد استفاده در باریجه شیرابه آن می باشد که از برش غده به دست آمده و شامل ترکیبات وزین، اسانس و صمغ خواهد بود . از ماه می تا ژوئن گل می دهد و دانه ها از ژوئن تا اوت می رسد. گیاه باریجه در ایران در نواحی گسترده از دامنه های مرتفع البرز، در بندسرو دماوند، در خراسان، کوپه داغ بین کوشان و لطف آباد و جاده الله  اکبر در ارتفاعات ۱۸۰۰ متر و در کوههای ساوجبلاغ بین تهران و قزوین و دره خرقان ساوه و در جاده شیراز نزدیک ده گردون مشاهده گردیده است. برگ‌های باریجه، بریدگی دارد و پر از کرک است. گلهای آن زرد رنگ می باشد و از ساقه‌ی آن در آثار نیش حشرات یا خراش شیره‌ای بیرون می آید که در قرار گرفتن در معرض هوا سفت گردیده و به رنگ قهوه‌ای یا قرمز تبدیل می شود و همان صمغ باریجه می باشد.
 

خواص درمانی باریجه

ضد نزله
ضدتشنج
رفع بیماری های رحمی و قاعده آور
رفع درد معده
ضد میکروب

خواص باریجه

این گیاه ضد اسپاسم ،ضد عقب ماندگی و محرک است .   باریجه به جهت درمان عفونت‌های ریه و آسم مورد مصرف قرار می گیرد وهمچنین برای معالجه بیماری‌های عصبی، ضعف معده و کبد و طحال نیز مفید است .
اسانس باریج دردرمان برونشیت مزمن، آسم و سایر شکایت های قفسه سینه استفاده می شود. این یک محرک گوارشی و ضد اسپاسم است، کاهش نفخ، گرفتگی درد و کولیک می باشد. در خارج از آن به عنوان گچ برای تورم التهابی، زخم، جوش، مشکلات پوستی استفاده می شود

مضرات باریجه

استفاده از باریجه برای خانم های باردار مضر است و توصیه نمی شود و همچنین برای افرادی که گرم مزاج هستند مناسب نمی باشد . زیرا طبیعت آن گرم و خشک می باشد .

نحوه و میزان مصرف

استفاده از باریجه برای استعمال معمولی ۳ گرم در روز و برای ازبین بردن سموم ۱۵ گرم در روز . انواع مختلف استفاده عبارتند از: استفاده از آن با عسل کمک کننده خرد کردن و از بین بردن سنگ کلیه و مثانه و آسان نمودن زایمان مفید می باشد. اگر با سرکه رقیق قاطی شود و استفاده گردد برای دفع جنین مرده سودمند می باشد و اگر با آب مصرف گردد برای از بین بردن سوزش مجاری ادراری و معالجه بواسیر نافع می گردد.
جهت استفاده خوراکی بهتر است آن را در روغن بادام بریزید. از نوع نامرغوب استفاده ننمایید . ولی اگر از نوع نامرغوب استفاده می گردد باید قبل مصرف با آب جوش باز گردد و با صاف نمودن مواد اضافی خارج گردد . طبیعت  باریجه بسیار گرم و خشک می باشد و در فصل تابستان و  نواحی گرم توصیه نمی گردد در صورت اصرار برای استفاده باید با روغن بنفشه و کافور استفاده گردد.

 
 

اسانس باریجه از کجا بخرم :

اين اسانس باریجه در شرکت آدونيس دارو در بسته بندي هاي مختلف از 25 کیلو گرم موجود است، قيمت هر کیلو اسانس باریجه ممکن است در شرکت هاي مختلف، متفاوت باشد زيرا کيفيت آنها با هم فرق مي کند و
به همين دليل بايد اصل را در کيفيت محصول در نظر گرفت و آن را از  شرکت هاي اسانس باریجه اطمينان خريداري کرد.

خريد اينترنتي اسانس باریجه:

افراد با خريد اينترنتي از اين سايت مي توانند، کيفيت محصولات را با ديگر سايت هاي خريد و فروش اسانس باریجه مقايسه کنند و سپس در کمترين زمان ممکن آن را دريافت کنند.

فروش اينترنتي اسانس باریجه:

قابل ذکر است که افراد مختلف براي تهيه اين اسانس باریجه مي توانند با مراجعه به سايت اين شرکت، اطلاعات لازم را از کارشناسان مختلف دريافت کنند تا محصولي با کيفيت را دريافت کنند.
جهت دريافت قيمت اسانس باریجه با کارشناسان فروش شرکت آدونيس گل دارو تماس حاصل فرماييد.
جهت دريافت قيمت اسانس باریجه و خريد اسانس باریجه با شرکت آدونيس گل دارو تماس بگيريد
02188282482 الي ۳
شرکت آدونيس گل دارو
 

مشاهده لیست کامل اسانسهای گیاهی و طبیعی